PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده می باشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمی کنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نمونه خام فرم رزومه کاری جهت کارجویان محترم

OHK
جمعه ۴ دی ۱۳۸۸, ۱۶:۱۴
متاسفانه خیلی از دوستانی که تازه اقدام به کاریابی می کنند و دنبال کار دلخواه خوشون هستند اغلب نمی دونن که چطوری باید خودشون رو به یه کارفرما معرفی کنند و یا هنگاهی که از طریق سایتها و یا نشریات یه آگهی مناسب رو میبینن اطلاع درستی از اینکه چگونه می تونن حداکثر تواناییها و مزیتهاشون رو در حداقل جای فیزیکی به اطلاع کارفرما برسانند.

به همین جهت یه نمونه خام و کامل رو از روزمه یا همون سوابق شغلی و خصوصیات فردی توی وبلاگ خودم میذارم که امیدوارم مورد توجه دوستان و بازدیدکنندگان عزیز سایت قرار بگیره و همواره ما رو از دعاهای خیرشون بی نصیب نگذارند

برای دریافت نمونه خام فرم رزومه کاری به آدرس زیر مراجعه کنید

http://ohk.blogfa.com/post-534.aspx (http://ohk.blogfa.com/post-534.aspx)

هوتن
چهارشنبه ۹ شهریور ۱۳۹۰, ۰۵:۱۲
این مبحث پربازدیدترین مبحث وبسایت هست !!
شاید خوب باشه در این مورد هم یه بحثکی بکنیم :-)
به نظر من، دوستایی که دنباله کار می گردن، نباید وقتشون رو تو این وبسایت های کاریابی که باید ۱۰۰ تا سئوال رو پر کنن، آخرشم هیشکی بهشون ماچ هم نمی ده، تلف کنن.... این وبسایت ها همشون وقت تلف کردنه .. غیر از یکی دوتاشون مثله سایت linkedin.com ...
کار خوب پیدا کردن، تو همه جایه دنیا قبل از فرم پر کردن نیاز به ارتباطات برقرار کردن داره ( منظورم Networking هست ) .. اگه دانشجو هستید سعی کنید با استاداتون و همکلاسی هاتون که تو محیط صنعتی مشغول هستن رابطه داشته باشید... سعی کنید تو همایش ها ارتباطاتتون رو قوی کنید، تو همین وبسایت هم میشه با ۷-۸ نفر آدم ارتباط برقرار کرد.... هیچ راهی رو برایه گسترش ارتباطات از دست ندید.. سعی کنید با کسایی که ارتباط برقرار می کنید ارتباط شغلیتون رو نگه دارید... دوست بشید .. سال نو رو بهشون تبریک بگید تا رابطه هاتون از دوستی خشک کاری در بیاد و به رابطه سالم و شاداب دوستانه و کاری تبدیل بشه ..
سعی کنید تو همایش ها پوستر هم که شده بدید، تا با افراد دیگه که تو حوزه شما کار می کنن تبادل نظر کنید

اما بعد از اینکه networking تون قوی شد، دوستتون اگه کاری دم دست داشته باشه، به شما زنگ می زنه... این اسمش پارتی بازی نیست.. طبیعتن اگه شما شایسته باشید در کنار کسایی که واسه اون شغل فرم پر کردن ... این شما هستید که صاحب اون شغل میشید و این دوستایه شما هستن که به شما می زنگن و اگه کاری داشته باشن بهتون پیشنهاد میدن... طبیعتن شما هم اگه کاری داشته باشید .. اولین کسایی که به ذهنتون میرسه دوستایه متخصص خودتون هستن

وقتی برایه مصاحبه می رید با یه لباس شایسته، ریش و آرایش شایسته برید، که اولین قدم بزرگ رو برداشته باشید..البته استارت این کار با یه اعتماد به نفسه خوبه و اینکه خیالتون راحت باشه که شما انقدر توانایی دارید که به ارزش های شرکت اضافه می کنید و شرکت به وجود شما افتخار خواهد کرد. افراد شرکت خیلی دوس دارن یه آدم اجتماعی، باکلاس، خوش تیپ، خوش اخلاق، خوش برخورد و مهربون به جمعشون اضافه بشه ... و این برخورد شما خیلی مهمه ... ببینید جو شرکت تو لباس پوشیدن چه جوریه.. اگه همه با کت شلوار می یان شما هم کت شلوار بپوشید، اگه هم لباس معمولی می پوشن، جوجه مهندس بازی در نیارید ... خواهشن، یه لباس معمولی و مناسب در حد خودشون بپوشید و برید ( البته برایه این کارهای جوات اگه می خواید درخواست بدید، این اصول رو هم رعایت نکردید، نکردید)

اما برای کاری که بهتون پیشنهاد شده هم شما باید یه رزومه دهن پر کن ردیف کنید. رزومه دو حالت داره: یکی برایه موسسات تحقیقاتی و علمی هست یکی هم برایه موسسات صنعتی... من فعلن فقط در مورد موسسات صنعتی می نویسم.. رزومه برایه موسسات تحقیقاتی کاملن فرق داره
رزومه تون باید طراحی تو دل برو و یکتایی داشته باشه و کسی که از دور رزومتون رو می بینه کفش ببره تا ازبین یه زونکن رزومه، این رزومه شما باشه که در نگاه اول استخدام کننده رو تشویق کنه تا رزومتون رو بخونه ..وگرنه عینه ۲۰۰ تا رزومه قبلی ، رزومتون رو ورق می زنه تا به یه رزومه خوب برسه ..یا اینکه تو روز مصاحبه بهتون بگه ؛ چه رزومه تر تمیزی و خوبی.. همین قدمه دومه .. من یادمه یه درخواست دهنده ای ، با فونت نستعلیق رزومش رو نوشته بود و بسیار زیبا طراحی کرده بودش
قالب های رزومه رو می تونید از گوگل جستجو کنید و می تونید از لغات کلیدی مثله: Resume template , CV Template استفاده کنید
می تونید روزمه های دیگران رو هم ببینید: Resume samples و Safety Resume Sample می تونه مفید باشه .. البته می تونید تو قسمت Advanced search گوگل ، و در گزینه File Type نوع فایل PDF یا doc رو انتخاب کنید تا اصل رزومه رو گوگل در اختیارتون قرار بده...

رزومه باید یک صفحه باشه و اگه توانایی ندارید رزومتون رو خلاصه بنویسید نهایت دو صفحه .. واقعن توقع نداشته باشید اون کسی که می خواد شما رو استخدام کنه بشینه کل رزومه تون رو بخونه .. وقت داشت می اومد همین وبسایت پست های جدیدش رو می خوند....
رزومتون رو رویه برگه A4 پشت و رو چاپ نکنید و فقط تک رو چاپ کنید

اولین خط رزومتنون باید هدفتون باشه،‌ مثلن اینکه می خواید چه کار کنید: مثله: استخدام در یک شرکت از صنایع شیمیایی به عنوان مسئول HSE
انقدر هم نیاید اطلاعات خانوادگی و مامان باباتون بچه کجا هستن و چند سالشون هست رو تو رزومه بنویسید... عکس هم نذارید .. این دخترها خیلی عکس می ذارن تو رزومشون .. اگه دوس دارید بر مبنایه وضعیت ظاهری و بدنی تون، ازتون کار بکشن .. عکس بذارید ...

اطلاعات مربوط به تماس و ایمیل و غیره رو یه جایی همون اولا وارد کنید
بعد اطلاعات مربوط به تحصیلات
بعد سوابق کاری
بعد مدارک و گواهینامه هایی که گرفتین
و بعد مهارت هاتون رو بنویسید

ما ایرانی ها که متاسفانه آموزش دیدیدم تا دروغ گو باشیم... ولی دروغ ننویسید ... احساس حقارت نداشته باشید... شما با توانایی های فعلیتون تو شرکتی که در حدتون هست کار پیدا خواهید کرد.. به جایه دروغ نوشتن وقت بذارید مهارت ها و گواهینامه های مرتبط رو بگیرید ...

من رزومم رو به این پست پیوست کردم،البته به زبان انگلیسی هست... می تونید استفاده کنید .. فقط تابلو کپی برداری نکنید :-) رزومه من قبل از اینکه به دست شما برسه، بدست استخدام کننده تون رسیده ..
دوستان می تونن اگه سئوالی در مورد اینکه چه جوری می تونن یکی از مهارت هاشون رو وارد رزومشون کنن یا هر سئوال دیگه ای بپرس،‌ بچه ها حتمن جواب می دن

امیدوارم تو کار پیدا کردن موفق باشید ... نگران هم نباشید،‌اگه تخصصتون خوب باشه تو همین ایران پارتی بازار هم خیلییییییییییییییییییی راحت کار پیدا می کنید .. اگه هم تخصصتون پائپن هست برید رو خودتون سرمایه گذاری کنید ... چطور توقع دارید وقتی خودتون واسه خودتون تلاش نمی کنید و سرمایه گذاری نمی کنید .. یه شرکت خوب هم برید کار کنید...

talaye
چهارشنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۰, ۱۲:۳۶
سلام من که خودم کارشناسی بهداشت محیط دارم حوصله نکردم رزومتونو بخونم . فکر کنم اگه ی رزومه فارسی میذاشتین خیلی بهتر بود.

هوتن
چهارشنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۰, ۱۷:۲۰
شرمنده،‌ رزومه فارسی ندارم
استخدام کننده هم حوصله زیاد نداره وقتشو پا یه رزومه بذاره،‌اطلاعاتی رو که می خواد در کمتر از ‍۱۰ تا ۲۰ ثانیه از رزومه می گیره

رضا عرب عامری
یکشنبه ۱ آبان ۱۳۹۰, ۲۱:۳۹
رزومه خوبی بود
من اعتقاد دارم رزومه به همین شکل باید مختصر و مفید باشه .خیلی ها فکر میکنن هر چی تعداد صفحات رزومشون بیشتر باشه خیلی خفن ترن !!
طرف از هر جایی رد میشه اسمش رو توی رزومه مینویسه !! باید بدونیم رزومه نوشتن هم مثل گزارش نوشتن هست !! مطالب زیادی خونده نخواهد شد

OHK
چهارشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۰, ۱۱:۵۰
با سلام به همه
خوشحالم که بعد از مدتهای مدید شاید نزدیک به یک سال تونستم برگردم به انجمن و دوباره دورادور از احوال دوستان با خبر بشم.

خوشحالم که این مطلب تا این اندازه مورد بازدید قرار گرفته و به احتمال زیاد مورد استفاده عزیزان مخصوصاَ کاربران جدید و یا دوستان مهمان قرار گرفته.

در خصوص نظرات دوستان باید بگم که بسته به محلی که رزومه ارسال میشه رزومه میتونه انگلیسی و یا فارسی باشه ولی نمیوتنه ترکیبی از این دو تا یا مجموعشون به صورت جدا جدا باشه.

رزومه باید ساده وشیوا باشه و حتی الامکان کوتاه و مختصر و مفید.رزومه تا 2 صفحه میتونه مفید باشه

،رزومه طولانی برای خواننده که احتمالاَ همون کارفرمای آینده شما و یا نماینده اونه خسته کننده بوده و حتی شاعبه اقراق کردن برای اونها میره.

رزومه هایی که سرشار از دوره های ریز و درشت و کلاسهای آموزشی هست معمولاَ برای دانشجویان و تازه فارغ التحصیلانه که سابقه زیادی در کار ندارن و برای پرتر نشون دادن رزومشون از این روش استفاده میکنند که طبیعی هم به نظر میرسه ولی تا یه حدی...

ابتدای رزومه شامل مشخصات فردی به صورت کامل همراه با عکس میوتنه باشه و همچنین راههای ارتباط با شما شامل شماره تلفن،شماره همراه،آدرس در صورت نیاز و آدرس ایمیله.
در بخش دوم اطلاعات مربوط به سوابق تحصیلتونه که اگه کارشناس هستید شامل کارشناسی و کاردانی میشه،به طور معمول 2دوره آخر ذکر میشه.
قسمت بعدی شامل سوابق کاری شما میشه که البته برخی دوستان دوره های کارآموزی در صنعت رو هم در این قسمت ذکر میکنند.
قسمت بعدی سوابق مطالعاتی و تحقیاته،مقالات و ترجمات و کتاب در زمینه رشته و کار خودتون.
در قسمت های بعد هم کارگاههای مرتبط با رشته و کارتون که در اون شرکت کردید ذکر میشه،
سطح زبان خارجه ای که با اون آششنایی دارید در سه بخش خواندن،نوشتن،درک مطلب و مکالمه
دانش کامپیوتر و نرم افزارهای ورتبط با رشته و مکارتون هم میتونه جزئی از رزومه شما باشه برای پربار تر کردنش.

البته بازم یادآوری کنم که همه ایین موارد باید به صورت خلاصه نوشته بشه.

موفق باشد و پیروز

jaber ghomian
چهارشنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۰, ۱۳:۰۱
سلام خیلی مفید و مختصر بود